O NÁS

Naše mateřská škola se nachází na okraji sídliště Slezská ve Frýdku-Místku. Budova má dvě třídy pro děti věkově homogenní - do třídy Motýlků chodí děti 3-4 leté, do Sluníček pak děti 5-6 leté. Denní program tedy tvoříme pro děti tak, aby byla respektována jejich potřeba vzdělávání, hry a odpočinku.

Ve třídě Motýlků se o děti starají paní učitelky Štěpánka a Gabka. Děti vedou k samostatnosti v sebeobsluze, rozvíjí jejich hrubou a jemnou motoriku pomocí veselých pohybových her, v komunitním kruhu motivují děti k samostatnému mluvenému projevu. Dbají na dostatek příležitostí k vlastnímu zkoumání a bádání, učení se novým věcem tak, aby pro děti byly uchopitelné a pochopitelné. Povzbuzují děti k vlastnímu hodnocení svých výtvorů a poznatků, svého dne stráveného ve školce.

Ve třídě Sluníček mají děti na starosti paní učitelka Terezka a pan učitel Ervin, spolu s asistentkou Andrejkou. U dětí rozvíjejí hrubou motoriku v podobě kolektivních sportů, jemnou motoriku pomocí grafických cviků. Děti se učí respektovat v komunitním kruhu pravidla vzájemné komunikace, přemýšlet nad zadanými otázkami a formulovat přesně své myšlenky. Pomocí vlastního zkoumání a tvorby poznávají okolní svět. Naši dva učitelé motivují děti k sebehodnocení a sebereflexi, a to v případě výtvorů, chování a pobytu stráveném ve školce.

Naše budova MŠ není velká a jako rozlehlou nemůžeme nazvat ani naši školní zahradu. My však vidíme výhodu v tom, že obě naše třídy jsou hned vedle sebe, děti se spolu vídají během dne, jsou zvyklé na veškerý personál. Často pořádáme různé projektové dny, kdy se děti věnují činnostem v obou třídách, starší děti pomáhají těm mladším.

Při pobytu venku střídáme různá dětská hřiště, využíváme je ke společným sportovním hrám. Není pro nás problém zajít s dětmi do parku, kolem řeky, jít si zaběhat na dožinkový areál.

Ve třídách máme snížený počet dětí. Nenajdete u nás běžných 28 dětí, ale jenom 18. S dětmi tak můžeme mnohem lépe individuálně pracovat.

O provozní chod budovy se stará Romča. Vydává jídlo, uklízí po nás, stará se o nás. Bez ní by ta školka nemohla fungovat.

MŠ Pastelka
Vytvořeno službou Webnode